top of page

Klaipėdiečių jau pamėgta ir laukiama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ grįžta su naujomis asmenybėmis ir idėjomis. 2017 metais įkurta didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija vėl sutraukė į Lietuvos pajūrį Europos jaunųjų pianistų elitą ir parengė charakteringas programas, leisiančias klausytojams iš naujo atrasti klasikinę muziką.

Pasitikite pavasarį su įkvepiančia muzika – balandžio 6 d. Paliesiaus dvare vyks išties išskirtinis jaunų ir itin talentingų, didžiausios Baltijos šalyse fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ laureačių Gabrielės Bekerytės ir Živilės Kudirkaitės pasirodymas. Taigi, apie šią, atlikėjus iš viso pasaulio pritraukiančią akademiją, jos filosofiją, muzikančių pasirodymą ir nuostabųjį Paliesiaus dvarą kalbėjomės su pianistu, aistringu meno gerbėju ir puoselėtoju, „Klaipėda Piano Masters“ meno vadovu Gintaru Januševičiumi.

Vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters” antrus metus paeiliui į Lietuvos pajūrį sutrauks jaunuosius pianistus iš viso pasaulio. 2017-siais gimęs projektas jau pirmaisiais gyvavimo metais subūrė didžiulį gerbėjų ratą, kuriame – tiek fortepijono muzikos profesionalai, tiek jos mėgėjai. Šiemet mokytis muzikos pasaulio paslapčių Klaipėdoje pakviesti 25 virtuozai iš Lietuvos, JAV, Australijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Rumunijos, Šveicarijos, Italijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Slovėnijos ir Belgijos. Apie šių metų akademiją kalbames su jos įkūrėju ir meno vadovu, pianistu Gintaru Januševičiumi.

Pianistui muzika – lyg tikras draugas

„Kaskart atvykdamas atsivežu kokį nors ypatingą kūrinį, o išsivežu nepakartojamus įspūdžius. Šįkart laukia ne tik galimybė dalytis scena su nuostabiais partneriais ir puikiu orkestru – po daugiau nei dešimties metų pertraukos grįžtu į Nacionalinę filharmoniją kaip solistas. Labai ilgai čia nekoncertavau, taigi laukia malonios ir sentimentalios sugrįžtuvės. Mėgstu šią salę, kiekvieną užkulisių kampelį“, – entuziazmo neslėpė trisdešimt trejų G. Januševičius.

Baigėsi „Klaipėda Piano Masters 2017“: kas nuveikta per 11 festivalio dienų

Vienuolika dienų Pajūrį ir Žemaitiją drebinęs festivalis-akademija „Klaipėda Piano Masters 2017“ atsisveikino su publika koncertu Klaipėdos universiteto menų akademijos salėje. Dvi dešimtys jaunųjų pianistų iš dešimties šalių publikai padovanojo spalvingą, virtuozišką ir kiek sentimentalų vakarą. KPM 2017 meno vadovas ir idėjos autorius, pianistas Gintaras Januševičius interviu apžvelgė festivalį.

„Klaipėda Piano Masters 2017“ artėja link kulminacijos

Išskirtinis, pirmąkart vykstantis pianistų festivalis „Klaipėda Piano Masters 2017“ (KPM 2017) artėja kulminacinio taško link. 20 jaunųjų pianistų iš Baltijos valstybių, Vokietijos, Rumunijos, Bulgarijos, Moldovos, Čekijos, Kanados ir net Meksikos tobulėja itin profesionalios festivalio komandos dėka.

Kuo festivalis išskirtinis? KPM 2017 paskaitų įvairiapusiškumu ir intensyvumu neturi analogų Baltijos valstybėse. Šios idėjos sumanytojas ir organizatorius – žymus pianistas Gintaras Januševičius, kuris padeda jauniesiems atlikėjams siekti universalumo, plataus akiračio ir erudicijos.

„Klaipėda Piano Masters″ fortepijono fiesta Palangoje

Liepos 20 dieną prasidėjo vienas svarbiausių šių metų fortepijono muzikos renginių Klaipėdoje, tapusioje namais dvidešimčiai pianistų iš skirtingų pasaulio šalių. „Klaipėda Piano Masters“ (KPM) meno vadovas Gintaras Januševičius subūrė jaunuosius menininkus intensyviems kursams, kurių tikslas yra supažindinti ir paruošti pianistus profesionaliai atlikėjo karjerai. Per pirmąsias penkias dienas dalyviai jau turėjo galimybę semtis patirties iš geriausių savo srities specialistų, tokių kaip Gerūta Griniūtė, Olga Filatova-Kontrimienė, Macdara Ó Seireadáin, Valentina Berman, Aleksandra Kerienė, Meike Bistram ir Viktoras Zujevas. Jie dalinosi žiniomis apie scenos psichologiją, šokio raišką, fizinį aktyvumą, sceninio įvaizdžio paslaptis, viešą kalbėjimą, artistiškumą ir muzikos interpretaciją.

Jūros šventėje – muzikos ir teatro jungtys

Klaipėdos „Jūros šventėje“ tarp gausybės pramogų vietos atsiras ir klasikinės muzikos, ir teatro jungtims. Liepos 28 d. vakarą Atgimimo aikštėje įvyks teatralizuotos koncertinės programos „Mažasis princas“ premjera – čia jautriąją Antoine`o de Saint-Exupery „Mažojo princo“ istoriją pasakos aktorius Vaidotas Martinaitis.

Prasidėjo „Klaipėda Piano Masters 2017“

Vasaros akademija „Klaipėda Piano Masters 2017“ (KPM 2017) prasidėjo skambiais muzikiniais fejerverkais. Pirmosios Akademijos dienos atskleidė, kokio formato paskaitos laukia dalyvių ateityje, o Eduardo Balsio menų gimnazijos koridorius užsipildė dvidešimties skambančių fortepijonų garsais. Gintaras Januševičius, ilgai lauktų meistriškumo pamokų meno vadovas, kursų atidarymo koncerte atliko tiek Lietuvoje, tiek  užsienyje  ne kartą skambėjusią savo programą „Sapnų gaudyklė“. G. Januševičiaus koncertinė programa yra sudėliota iš daugybės žinomų ir mažiau girdėtų „košmariškų“ klasikinės muzikos šedevrų. Programa buvo atlikta nauju akademijos rėmėjų „Bechstein“ fortepijonu. Šiame koncerte G. Januševičius išsamiai atskleidė, kokios pamokos, paskaitos ir seminarai laukia dvidešimties talentingų atlikėjų iš viso pasaulio.

Vytautas Grubliauskas: kiekvienam linkėčiau nuskęsti meno jūroje

Aukštasis menas beveik visais laikais buvo vertinamas dviprasmiškai, dažnai buvo sakoma – esi menininkas, bet kokia tavo tikroji profesija? Taip LRT.lt sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, tapęs akademijos „Klaipėda Piano Masters“ globėju. „Gal išsakysiu kiek makabrišką mintį, tačiau visgi kiekvienam palinkėčiau: nuskęskite meno jūroje, nes kuo daugiau žmonių pasiners į meną ir muziką, tuo pasaulis taps geresnis ir gražesnis“, – įsitikinęs V.Grubliauskas.

Uostamiestyje – didžiausia pianistų akademija Baltijos šalyse „Klaipėda Piano Masters"

Jau liepos 20 d., šį ketvirtadienį, 20 val. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje pianisto Gintaro Januševičiaus rečitaliu „Sapnų gaudyklė“ prasidės tarptautiniai meistriškumo kursai „Klaipėda Piano Masters“, kuriuos papildys dalyvių koncertai Klaipėdoje, Palangoje, Plungėje bei Plateliuose.

Buvęs „Balsiukas“ į Klaipėdą grįžta su įspūdingu muzikos festivaliu

Liepos 20 dieną Eduardo Balsio menų gimnazijos didžiojoje salėje iškilmingu atidarymo koncertu startuos vasaros fortepijono festivalis „Klaipėda Piano Masters". Į šį pirmąkart rengiamą festivalį susirinks talentingiausi jaunieji lietuvių pianistai, o taip pat svečiai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Pietų Korėjos, Meksikos, Čekijos, Rumunijos, Bulgarijos, Moldovos, Estijos bei Latvijos.

Laimingas atsitiktinumas lėmė pažintį su legendiniu pianistu

Londono karališkosios muzikos akademijos studentė Karolina Pancernaitė net negalėjo įtarti, kad jos rečitalio metu salėje pasirodys legendinis pianistas Jevgenijus Kisinas. Fortepijono legenda laikomas atlikėjas atvyko į antrąją pianistės rečitalio birželio 7 dieną Londono „Steinway Hall“ salėje dalį - jis atsitiktinumo dėka gerokai per anksti atskubėjo įrašyti interviu radijui Classic FM, kuriame turėjo pristatyti savo naująją memuarų knygą. 

Rengiama pianistų akademija „Klaipėda Piano Masters“

Šią vasarą pirmąkart rengiama pianistų akademija „Klaipėda Piano Masters“ į pajūrį pakvies 20 talentingų ir ambicijų nestokojančių pianistų iš viso pasaulio. Liepos 20–30 dienomis savo koncertais ir improvizuotais performansais jie džiugins Klaipėdos, Palangos, Plungės ir Platelių publiką.

Nelaimė įkvėpė lietuvių pianistą pribloškiančiam eksperimentui

Sekmadienį į koncerto sceną Hanoveryje (Vokietija) pakilo neįprastas duetas – du „vienarankiai“ pianistai Gintaras Januševičius ir Marcas Pierre‘as Tothas. Mat dėl traumų jie abu šiuo metu gali skambinti tik viena ranka: Gintaras – dešine, o Marcas – kaire.

Pirmąkart bus rengiamas festivalis „Klaipėda Piano Masters"

Liepos 20-30 dienomis Klaipėdoje pirmąkart bus rengiamas festivalis "Klaipėda Piano Masters", kviečiantis tobulintis jaunus pianistus bei jų pedagogus iš viso pasaulio. Festivalio dalyviai Klaipėdai dovanos niekur negirdėtus, energijos, eksperimentų ir naujovių kupinus koncertus.

C. Bechstein supports the new Klaipėda Piano Masters 2017

Klaipėda Piano Masters 2017 invites pianists from all over the world to receive knowledge and training while discovering the beauty of Samogitia and the Baltic Sea.

Pianisto nebeapleidžia sėkmė nuo tada, kai jis suprato svarbią tiesą

„Anksčiau po pirmo kvietimo koncertuoti retai sulaukdavau pakarotino, o dabar salių vadybininkai iš karto mane kalbina sugrįžti“, – tvirtino Vokietijoje gyvenantis 31 metų lietuvių pianistas Gintaras Januševičius.
 

1 / 1

Please reload

  • YouTube
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page